Ako správne pripraviť nehnuteľnosť na predaj

06 / 6 / 2019

Pamätajte na túto vetu: Uprataná, vyčistená nehnuteľnosť sa predá vždy drahšie a skôr“!

Neviete ako začať ? Jednoducho, začnite robiť poriadok. Ani Vám by sa nepáčili pavučiny na stenách, odpadnuté dvierke na kuchynskej linke, či stopy po prstoch na zrkadlách ? 

Tu je návod ako začať:
Spraviť generálny poriadok. Prejdite sa po byte ako kupujúci a značte si, čo všetko treba spraviť. Treba upriamiť pozornosť kupujúcich na pozitíva bytu, nie negatíva.

 • Odstráňte nepotrebný nábytok 
  Máte aj Vy radi vzdušný priestor v byte ? Ak áno, nechajte si v byte iba nábytok, veci, bez ktorých sa nezaobíde Vaša každodenná činnosť, naopak veci, nábytok, ktoré nejakú dobu potrebovať nebude dajte preč mimo bytu. Samozrejme s rozumnou mierou. Predávate predstavu, pocit domov, nie prázdne 4 steny.
 • Oprava, úprava nehnuteľnosti
  Teraz si vezmite pero a papier, prejdite sa po byte a zaznamenajte si všetko, čo by ste mali opraviť, upraviť. Mnohokrát stačí malé kozmetické úpravy a výsledok stojí za to. Napríklad: Netesniaci kohútik, ktorý kvapká Vás už rušiť nemusí, ale čo kupujúcich? Nesvietiaca žiarovka v obývačke, kuchyni. Špinavý drez na kuchynskej linke, vodný kameň na batériách, na dvierkach sprchovacieho kúta. Zatečené steny, zažltnuté špáry na obkladačkách, znečistený koberec apod. Toto sú veci, ktoré treba buď to opraviť, opraviť alebo vymeniť. 
 • Použite primerané farby
  Výrazné farby robia výrazný dojem. Už na prvý pohľad prehnané farby berú pozornosť kupujúceho. Začne premýšľať , čo Vás viedlo k tomu použiť túto farbu do spálne, obývačky, a chtiac-nechtiac ho to môže odradiť od kúpy. Použite preto neutrálne farby, aj tie výrazné premaľujte na neutrálne.
 • Rodinné fotky, množstvá kníh
  Viem, že rodinné fotky sú pre Vás pokladom. No myslíte si, že kupujúcich to zaujíma ? Opätovne to môže odpútať pozornosť, ak máte tieto fotky po celom byte. Kupujúci si pri kúpe vytvára predstavu pre svoj budúci domov, nie Váš. 
 • Pachy, vône
  Pachy, vône sú veľmi citlivou témou. Určite aj Vy máte citlivý nos a každá odchýlka od pre Vás príjemnej vône Vám spôsobí nepríjemný pocit. Tak to je aj u kupujúcich. Treba sa zbaviť akýchkoľvek potenciálnych zdrojov nepríjemných pachov, no upozorňujem, nesnažte sa ich prebiť veľkým množstvom osviežovačov. Obzvlášť dbajte pozornosť domácim zvieratám.
 • Osvetlené miestnosti
  Nepoznám ľudí, ktorí majú radi tmu a chceli byť bývať v tmavých kuticiach. Odtiahnite závery, využite bodové svetlá, vpustite toľko svetla do bytu koľko ide. Ak robíte obhliadku večer, práve tu sú vhodné bodové svetlá, stolné lampy apod.
 • Kvety a zeleň robia zázraky
  Kvety, zeleň sú asi najlacnejšia a zároveň najlepšia investícia do bytu. Vhodne umiestnená váza s kvetmi, kvetináč s izbovou rastlinou, palma v rohu miestnosti, toto všetko spôsobí, že zrazu miestnosti naberú na útulnosti a sviežosti. 
 • Aj kúpeľňa môže vyzerať útulne
  Výstava sprchovacích gélov, šampónov, zubných pást a kefiek tu tiež nebude na mieste. Zmeňte toto prostredie na príjemnú návštevu kúpeľne. Stačí pekná sada uterákov, ktoré môžu ladiť s kobercom, dlažbou, pár sviečok vo vani, vyčistené, umyté batérie, vyprataný sprchovací kút (zbavený vodného kameňa) a dojem bude okamžitý.
 • Prvý dojem je najdôležitejší
  Vždy dbajte, aby kupujúci pri vstupe do Vášho bytu mali veľmi dobrý prvý dojem. Ak nie ste podľa Vás v tomto objektívny, nechajte si poradiť od známeho alebo od nás.
späť