Prečo využiť realitného makléra pri predaji nehnuteľnosti

20 / 6 / 2019

Chystáte sa predať nehnuteľnosť a neviete, či využiť služby realitného makléra alebo sa pokúsiť to zvládnuť sám?

Tu sa Vám pokúsime uviesť výhody predaj za pomoci realitného makléra.

Predať samotný byt, či dom nie je veľká veda. Toto sú prvé myšlienky človeka, ktorý ide predať nehnuteľnosť. Stačí dať inzerát, absolvovať pár obhliadok, podpísať zmluvu a hotovo. Veď nič komplikované. 

Skutočnosť je však mnohokrát iná, ako to navonok vyzerá. Je pravda, že to nie je žiadna veda, no je tu niekoľko možno maličkostí, o ktorých bežný majiteľ nehnuteľností ani netuší a hlavne, bez ktorých to jednoducho nejde.

Klaďte na tieto otázky odpovede áno alebo nie.

  • Viete stanoviť adekvátnu cenu Vašej nehnuteľnosti ? Viete ako ju možno navýšiť, prípadne nemusieť znížiť a nehnuteľnosť predáte ?
  • Spoznáte reálneho kupujúceho od špekulanta?
  • Hravo zvládnete všetky zmluvy týkajúce sa predaja (najmä zmluvy o prevode vlastníctva nehnuteľnosti), tak aby bez problémov prešli v banke a na katastri ? 
  • Viete čo je návrh na vklad a viete si ho pripraviť?
  • Máte chuť neustále dvíhať vyzváňací telefón?
  • Môžete obhliadky absolvovať kedykoľvek, v časoch kedy môžu potenciálni kupujúci?

Ak ste neodpovedali na všetky otázky áno, pokračujte v čítaní
Aj samotný predaj je úloha, ktorú ak nie ste skúsení nemusíte zvládnuť na 100%. Absolvujete x obhliadok a žiaden predaj. Tu je naozaj dôvod využiť služby makléra, ktorý je skúsený v predaji, a dokáže nájsť dôvody prečo sa nehnuteľnosť nepredáva.

Skutočná práca makléra je od A po Z.
Maklér s Vami absolvuje celý proces predaja, od začiatku a po zdarný koniec. Lepšie povedané v podstate s Vami, alebo aj bez Vás. Tým máme na mysli, že prevezme celú agendu a Vám ostane nakoniec len podpísanie zmlúv. Tým ušetríte kopec času, starostí, ako aj peňazí. 

Realitný maklér postupuje bod po bode, od vyčíslenia predpokladanej aktuálnej predajnej ceny. Tu Vám aj poradí, aká je tá najlepšia cena a aké sú Vaše možnosti. 

Maklér s Vami prejde ako správne, dôkladne pripraviť nehnuteľnosť na fotenie i samotný predaj. Následne sa urobí tzv. staging, teda vykonajú drobné úpravy pre vyhotovenie kvalitných, profesionálnych fotografií, aby Vaša nehnuteľnosť vyzeralo ako nová. 

Ďalším krokom je zaradenia nehnuteľnosti do svojho portfólia, do najrelevantnejších realitných portálov a hľadanie klienta môže začať. Jednak využije svoje kontakty, použije moderné spôsoby oslovovania potenciálnych klientov. 

Klienti volajú priamo maklérovi, je nonstop k dispozícii, odpovedá na otázky, ktoré môžu byť aj nepríjemné a už počas telefonovania dokáže filtrovať záujemcov, napríklad tým, že zistí aké sú jeho možnosti financovania, teda jeho platobné schopnosti. A na základe týchto informácii potom dohaduje obhliadky. 

Výhoda je, že pokiaľ v danej nehnuteľnosti už nebývate, môžete mu zveriť kľúče, tým pádom opäť šetríte čas, starosti, náklady. Maklér Vás ani nemusí otravovať , zaťažovať obhliadkami. Priebežne Vás informuje ako sa predaj vyvíja, o potenciálnych kupujúcich, aký je záujem o byt, cenových protiponukách a možnom reálnom obchode. Nie ste postavený mimo hru, naopak, ste dostatočne informovaný.

Zmluvy, banky, kataster...
Keď už je reálny kupujúci, začínajú sa papierovačky. Tu je ďalšia výhoda prečo maklér. Ten pripraví všetky potrebné papiere, zmluvy, upozorní Vás na čo nesmiete zabudnúť, aké sú postupy, prejde si s Vami bod po bode rezervačnú zmluvu, zmluvu o budúcej zmluve, zmluve o prevode vlastníctva, jednoducho Vám vysvetlí celú fázu predaja. Spolupracuje s kupujúcim, bankou, znalcom, po podpise zmlúv vybaví všetko potrebné v banke, na katastri. A toto je práve tá veda, ktorú maklér má v malíčku a od čoho más rád odbremení.

Na záver
Realitný maklér Vám skutočne ušetrí veľa času, energie, starostí a prípadných komplikácii. Vďaka tejto službe „neprídete“ o nervy, a čo je najpodstatnejšie budete mať pocit pokoja, istoty, že celý obchod prebehne ako má a Vám „pristanú“ peniaze na účte.

Veríme, že sú to skutočné dôvody prečo využiť služby realitného makléra!    
 

späť